Akullorja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Akullore)
Shko te: navigacion, kërko
Akullore uji
Akullore Italiane
Akullore dredhëzash

Akullorja është ëmbëlsirë që zakonisht pregatitet nga uji ose qumështi duke u kombinuar me produkte tjera. Kjo ëmbëlsirë ruhet në temperatura të ulëta dhe konsumohet si duke qenë në temperaturë të tillë. Konsumimi i akullores zakonisht bëhet gjatë kohërave të ngrohta.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]