Thana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thana
Illustration Cornus mas0.jpg
Thana
Klasifikimi shkencor
mbretëria: Bimë
ndarja: Magnoliophyta
klasa: Magnoliopsida
rendi: Cornales
familja: Cornaceae
gjinia: Coriandrum
lloji: Cornus mas
Emërtimi shkencor:Cornus mas

Thana ( lat. Cornus mas L.), e njohur edhe si: thanë e butë, thanë e kuqe, sharrëkuqe, është bimë e familjes Cornaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Thana në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cornaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.