Al-Salt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Al-Salt
السلط
Qytet
Salt in snow.jpg
Popullsia
 • Gjithsej88.900

Al-Salt (Arabic: السلط) është një qytet në governoratin BalqaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Al-Salt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale