Al Hashimiyya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Al Hashimiyya
arabisht : الهاشمية
Qytet
noform
Vendndodhja
Al Hashimiyya is located in Jordania
Al Hashimiyya
Al Hashimiyya
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°21′51″V 35°39′35″L / 32.36417°V 35.65972°L / 32.36417; 35.65972

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Ajloun
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.25 km2
Popullsia 6515 banorë
Dendësia 1042 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 21′ 51″ Veri

35° 39′ 35″ Lindje

Al Hashimiyya (arabisht: الهاشمية) është një qytet në governoratin AjlounJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]