Alaminos, Guadalajara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alaminos, Guadalajara
Komunë
Vendndodhja
Alaminos, Guadalajara is located in Spanjë
Alaminos, Guadalajara
Alaminos, Guadalajara

Koordinatat: 40°51′50″V 2°43′29″P / 40.86389°V 2.72472°P / 40.86389; -2.72472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku La Alcarria
Kryetari i Bashkisë Manrique Foguet Pariente
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19,50 km2
Popullsia 70 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19490
Koordinatat 40° 51′ 50″ Veri

2° 43′ 29″ Perëndim


Alaminos, Guadalajara është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Alcarria, të provincës Guadalajara, në Komunitetin Castile-La Mancha. Alaminos, Guadalajara ka 70 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19,50 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]