Jump to content

Alban Dudushi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Alban Dudushi , lindur më 22 dhjetor 1972 është drejtues televiziv dhe gazetar politik nga Shqipëria.

Albani ka mbaruar shkollën e mesme më 1992, studimet e larta ka ndjekur gjatë viteve 1992-1996 në Akademinë e Arteve të Shqipërisë në Tiranë, degën e aktrimit në Fakultetin e Artit Skenik. Si student ka marrë pjesë në disa shfaqje teatrore dhe në një film artistik.

Dudushi ka punuar si gazetar në gazetën Koha Jonë dhe revistën AKS.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]