Jump to content

Albanella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Albanella

Albanella është një komunë italiane në provincën e Salernos në rajonin KampaniaItali.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat fqinje janë Altavilla Silentina, Capaccio, Castelcivita, Eboli, Roccadaspide dhe Serre.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Albanella – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]