Albaniac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Albaniac ose Revista Albaniac është revistë elektronike shqiptare e krijuar në korrik të vitit 2004 nga Algert Sula dhe Elbino L.

Materialet e revistës përbëhen nga lajme të shpeshta dhe intervista ekskluzive të këngëtarëve e grupeve muzikore në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni e kudo në viset shqiptare.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]