Albocàsser

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albocàsser
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Albocàsser is located in Spanjë
Albocàsser
Albocàsser

Koordinatat: 40°21′28″V 0°1′25″P / 40.35778°V 0.02361°P / 40.35778; -0.02361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alt Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.3 km2
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Popullsia 1439 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bocassí, bocassina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12161
Koordinatat 40° 21′ 28″ Veri

0° 1′ 25″ Perëndim


Albocàsser është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Albocàsser ka 1439 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82.3 km2. Albocàsser është e vendosur në ComarcaAlt Maestrat dhe ka një popullsi prej 1439 banorësh.Zona kryesisht është malore dhe shumë piktoreske , sidomos gjatë sezonit të bajameve dhe qershive , pemët rezultojnë me humbjen e ngjyrës. Albocàsser është i rrethuar nga vargmalet; Serra d'En Galceran është e vendosur në jugperëndim të qytetit dhe Monte Gordo në veri.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]