Albuñol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albuñol
Komunë
Stema_figuraBandera de Albuñol (Granada).svg
Vendndodhja
Albuñol is located in Spanjë
Albuñol
Albuñol

Koordinatat: 36°48′V 3°12′P / 36.800°V 3.200°P / 36.800; -3.200

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Costa Tropical
Kryetari i Bashkisë María José Sánchez Sánchez (2009)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 6459 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit albuñolense/-a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18700
Prefiksi (+34) 958


Albuñol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costa Tropical, të provincës Granada, në Andalusia. Albuñol ka 6459 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]