Alcanar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcanar
Komunë
noform
Alcanar's harbour
Stema_figuraBandera de Alcanar.svg
Vendndodhja
Alcanar is located in Spanjë
Alcanar
Alcanar

Koordinatat: 40°35′43″V 0°34′14″L / 40.59528°V 0.57056°L / 40.59528; 0.57056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Kryetari i Bashkisë Alfons Montserrat
Partia ERC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.1 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 10545 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit canareus
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43530
Koordinatat 40° 35′ 43″ Veri

0° 34′ 14″ Lindje

Faqja Zyrtare www.alcanar.org


Alcanar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Alcanar ka 10545 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]