Alcudia de Veo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcudia de Veo
Spanjisht : L'Alcúdia de Veo
Komunë
noform
Panorama.
Stema_figura
Vendndodhja
Alcudia de Veo is located in Spanjë
Alcudia de Veo
Alcudia de Veo

Koordinatat: 39°54′57″V 0°21′18″P / 39.91583°V 0.35500°P / 39.91583; -0.35500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Plana Baixa
Kryetari i Bashkisë Carmen Alós Herrera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.7 km2
Lartësia 465 m (m.n.d.)
Popullsia 225 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12222
Koordinatat 39° 54′ 57″ Veri

0° 21′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare portales.gva.es/ain/


Alcudia de Veo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Alcudia de Veo ka 225 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]