Aldover

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aldover
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Aldover is located in Spanjë
Aldover
Aldover

Koordinatat: 40°52′54″V 0°30′4″L / 40.88167°V 0.50111°L / 40.88167; 0.50111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.24 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43006
Koordinatat 40° 52′ 54″ Veri

0° 30′ 4″ Lindje


Aldover është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Aldover ka 984 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aldover – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale