Alexi Khanaclov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Alexi Khanaclov
Të dhëna vetjake
U lind më1 prill 1952
Pragë, Republika Çeke Republika Çeke
Vdiq më22 maj 2022 (70 vjeç)
Nupaky, Republika Çeke Republika Çeke
Partia politikePartia Demokratike Qytetare (Republika Çeke)

Alexi-Štefan Khanaclov (Lindur më 1 prill 1952Pragë dhe vdiq më 22 maj 2022Nupaky.) është një ish politikan, shkrimtar dhe arkitekt çek.

Alexi Khanaclov i lindur më 1 prill 1952Pragë.

Alexi Khanaclov nga Partia Demokratike Qytetare (Republika Çeke)1992.

Alexi Khanaclov një shkrimtar i librave me tregime.

Alexi Khanaclov vdiq më 22 maj 2022 në Spitalin Nupaky u infektua me COVID-19 në orën 17:30.