Alfoz de Lloredo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfoz de Lloredo
Komunë
noform
Alfoz de Lloredo's City Hall
Flamuri_figura
Vendndodhja
Alfoz de Lloredo is located in Spanjë
Alfoz de Lloredo
Alfoz de Lloredo

Koordinatat: 43°22′45″V 4°10′32″P / 43.37917°V 4.17556°P / 43.37917; -4.17556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Western coast of Cantabria
Kryetari i Bashkisë Enrique Bretones Palencia (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.34 km2
Lartësia 55 m (m.n.d.)
Popullsia 2502 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39526
Koordinatat 43° 22′ 45″ Veri

4° 10′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alfozdelloredo.org


Alfoz de Lloredo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Western coast of Cantabria, të provincës Cantabria, në Komunitetin Cantabria. Alfoz de Lloredo ka 2502 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]