Jump to content

Ali bej Tirana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Ali Bej Tirana)

Ali bej Tirana ka qenë një intelektual i kohës, përfaqësues i Tiranës, në Kuvendin e Lidhjes së Prizrenit. Përveç faktit se ishte pjesëmarrës i Lidhjes së Prizrenit për jetën dhe veprën e tij nuk dihet shumë. Në ditët tona, një rrugë në Tiranë e mban emrin e tij. [1]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 9 janar 2023. Marrë më 9 janar 2023. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)