Alida Hisku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Alida Hisku lindi në Tiranë. Ka filluar të këndojë që në festivalet e pionierëve në Tiranë, festivalet e të rinjve dhe në shumë festivale të tjera në Shqipëri dhe jashtë saj. Ka marrë pjesë në 10 festivale kombëtare të RTSH-së. [1] [2] [3]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.kultplus.com/muzika/kur-alida-hisku-u-kendonte-vajzave-te-fshatit/
  2. ^ http://www.teksteshqip.com/alida-hisku/
  3. ^ http://www.amazon.co.uk/Kollazh-hitet-bukura-Alida-Hisku/dp/