Alket Bajraktari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Alket Bajraktari
Background information
Emri i lindjesAlket Bajraktari
Gjithashtu njohur siG Man
Lindi (1993-03-13) 13 mars 1993 (30 vjeç)
Shqipëri, Kukës
ZhanretHip-Hop
Këngëtar
Vitet aktik2010-prezentë
Websitewww.alketbajraktari.com

Biografia Alketi lindi më 13 mars të vitit 1993, në kukës këngëtar mjaft i njohur në të gjith shqipërinë për performancën e tij. Ne vitin 2014 ai vendosi te largohej nga shqiperia drejt SHBA’s,dhe per momentin jeton ne New Jersey.Alket Bajraktari Është një rap artist shqiptar. Alketi filloj te merrej me muzike qe ne vitin 2010.Ne vitin 2011 Alketi I njohur Si (G Man) Ka ber inçizimet e kengeve te para ne studio me Shpetim Saracin i cili ishte kompozitori me mire per nje kohe afatgjate ne Shqiperi. Alketi me pas vazhdoi karrieren e tij te merrej me muzike cdo dite e me shume,duke publikuar disa nga kenget e tij,njera nga kenget ka pas shume audience per pavaresine e shqiperise 28-29 nentor e cila titullohet-G man- Shqipe .Ai beri edhe hapjen e nje koncerti ne Astoria New york me kete kenge ku aty ishin shume te ftuar rrepera shqiptar.Kohet e fundit ka ber ca Incizime Ne GOLD Room Recording & Podcast Studio ne brooklyn.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Instagram Facebook