Allande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Allande
Komunë
Stema_figuraBandera de Allande.svg
Vendndodhja
Allande is located in Spanjë
Allande
Allande

Koordinatat: 43°16′V 6°37′P / 43.267°V 6.617°P / 43.267; -6.617

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Narcea
Kryetari i Bashkisë José Antonio Mesa Pieiga
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 342.24 km2
Popullsia 2106 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Allandeses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33815, 33885 - 33890
Faqja Zyrtare www.allande.org


Allande është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Narcea, të provincës Asturias, në Komunitetin e Asturias. Allande ka 2106 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 342.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]