Allepuz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Allepuz
Komunë
noform
Vendndodhja
Allepuz is located in Spanjë
Allepuz
Allepuz

Koordinatat: 40°29′V 0°44′P / 40.483°V 0.733°P / 40.483; -0.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Teruel
Qarku Maestrazgo
Kryetari i Bashkisë Joaquín Manuel Villarroya Moya (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.26 km2
Lartësia 1424 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44145


Allepuz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maestrazgo, të provincës Teruel, në Aragon. Allepuz ka 140 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Allepuz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale