Alma, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alma, Arkansas
Anglisht : Alma, Arkansas
qytet
noform
Southfork Street
Vendndodhja
Alma, Arkansas is located in SHBA
Alma, Arkansas
Alma, Arkansas

Koordinatat: 35°29′17″V 94°13′15″P / 35.48806°V 94.22083°P / 35.48806; -94.22083

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Crawford
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.4 km2
 •  tokësore 14 km2
 •  ujore 0.4 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 5419 banorë (2010)
Dendësia 387.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 72921
Prefiksi 479
Koordinatat 35° 29′ 17″ Veri

94° 13′ 15″ Perëndim

Alma, Arkansas (Alma, Arkansas) është një qytet në qarkun Crawfordshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Alma, Arkansas jetojnë 5419 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 387.5 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 14.4 km2 dhe lartësi mbidetare prej 132 m (433 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Alma, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale