Almagro, Ciudad Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almagro, Ciudad Real
Komunë
noform
Plaza Mayor
Stema_figuraBandera de Almagro.png
Vendndodhja
Almagro, Ciudad Real is located in Spanjë
Almagro, Ciudad Real
Almagro, Ciudad Real

Koordinatat: 38°53′16″V 3°42′44″P / 38.88778°V 3.71222°P / 38.88778; -3.71222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Calatrava
Kryetari i Bashkisë Luis Maldonado Fernández de Tejada (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 249.73 km2
Lartësia 646 m (m.n.d.)
Popullsia 8581 banorë
Dendësia 34 (89/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almagreño/ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13270
Koordinatat 38° 53′ 16″ Veri

3° 42′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ciudad-almagro.com


Almagro, Ciudad Real është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Komunitetin Castile-La Mancha. Almagro, Ciudad Real ka 8581 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 249.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]