Almaraz de Duero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almaraz de Duero
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Almaraz de Duero is located in Spanjë
Almaraz de Duero
Almaraz de Duero

Koordinatat: 41°28′V 5°55′P / 41.467°V 5.917°P / 41.467; -5.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Zamora
Qarku Tierra del Pan
Kryetari i Bashkisë José Martín Pérez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.61 km2
Lartësia 710 m (m.n.d.)
Popullsia 421 banorë
Dendësia 9.2 (24/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almaraceño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49180
Prefiksi 980
Faqja Zyrtare www.almarazdeduero.es


Almaraz de Duero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra del Pan, të provincës Zamora, në Komunitetin Castile dhe León. Almaraz de Duero ka 421 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]