Almassora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almassora
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Almassora is located in Spanjë
Almassora
Almassora

Koordinatat: 39°56′25″V 0°3′45″P / 39.94028°V 0.06250°P / 39.94028; -0.06250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Plana Alta
Kryetari i Bashkisë Vicente Casanova Claramonte (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33 km2
Lartësia 31 m (m.n.d.)
Popullsia 23891 banorë
Dendësia 720 (1,900/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almassorí, almassorina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12550
Koordinatat 39° 56′ 25″ Veri

0° 3′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoalmazora.com/aplicacion/home.asp


Almassora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Almassora ka 23891 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]