Almendral

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almendral
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Almendral is located in Spanjë
Almendral
Almendral

Koordinatat: 38°36′51″V 6°49′15″P / 38.61417°V 6.82083°P / 38.61417; -6.82083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Llanos de Olivenza
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67 km2
Popullsia 1352 banorë
Dendësia 20.2 (52/sq mi)[1] banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 36′ 51″ Veri

6° 49′ 15″ Perëndim

Faqja Zyrtare almendral.dip-badajoz.es


Almendral është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Llanos de Olivenza, të provincës Badajoz, në Komunitetin Extremadura. Almendral ka 1352 banorë (2004), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]