Almir Ademi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almir Ademi
Të dhënat personale
Emri i plotëAlmir Ademi
Data e lindjes13 tetor 1984
Vendi i lindjesPrishtinë, Kosovë
Gjatësia1,77 m (5 ft 9+12 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Schaffhausen
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002-2003FC Schaffhausen2(0)
2003-2004Grasshoppers Zürich1(0)
2004-2006FC Schaffhausen45(3)
2006FC Wil10(2)
2007-FC Schaffhausen21(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Almir Ademi (lindi më 13 tetor 1984)[1] është futbollist shqiptaro-zviceran i cili luan për skuadrën FC Schaffhausen.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]