Alpens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flamuri i Spanjës Kjo faqe është brenda fushëveprimit të WikiProjektit Spanja, një WikiProjekt në lidhje me Spanjën. Nëse ju dëshironi mund të merrni pjesë, ju mund të redaktoni artikullin në të cilin është vendosur ky mesazh, ose vizitoni faqen e projektit, ku ju mund të bashkoheni në projektin dhe/ose të kontribuoni në diskutim..
Alpens
Komunë
noform
Sheshi i Alpens, Joan Prat Roca
Stema_figura
Vendndodhja
Alpens is located in Spanjë
Alpens
Alpens

Koordinatat: 42°7′V 2°6′L / 42.117°V 2.100°L / 42.117; 2.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Montse Barniol i Carcasona
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.8 km2
Lartësia 855 m (m.n.d.)
Popullsia 303 banorë
Dendësia 22 (56/sq mi)[1] banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Alpensí, alpensina
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare http://www.alpens.cat


Alpens është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Alpens ka 303 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alpens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale