Alquézar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flamuri i Spanjës Kjo faqe është brenda fushëveprimit të WikiProjektit Spanja, një WikiProjekt në lidhje me Spanjën. Nëse ju dëshironi mund të merrni pjesë, ju mund të redaktoni artikullin në të cilin është vendosur ky mesazh, ose vizitoni faqen e projektit, ku ju mund të bashkoheni në projektin dhe/ose të kontribuoni në diskutim..
Alquézar
Komunë
noform
View of Alquézar with Collegiate church on the top
Stema_figura
Vendndodhja
Alquézar is located in Spanjë
Alquézar
Alquézar

Koordinatat: 42°10′26″V 0°1′38″P / 42.17389°V 0.02722°P / 42.17389; -0.02722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Somontano de Barbastro
Kryetari i Bashkisë José Mariano Altemir Lascorz
Partia PSOE-Aragón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.36 km2
Lartësia 660 m (m.n.d.)
Popullsia 301 banorë
Dendësia 9.3[1] banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Alquezrano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22145
Koordinatat 42° 10′ 26″ Veri

0° 1′ 38″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alquezar.org


Alquézar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Somontano de Barbastro, të provincës Huesca, në Aragon. Alquézar ka 301 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]