Alternativa SD

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Alternativa SD" është gazetë në gjuhën shqipe. Është organe e Partisë Socialdemokrate (PSD) të Shqipërisë dhe del dy herë në javë. Gazeta "Alternativa SD" mbulon gjithë politikën e Partisë Socialdemokrate në Shqipëri dhe jashtë saj. Nr.i parë ka dalë në vitin 1991. [1] Shënime : Nga Prilli i vitit 1996 ndryshon titullin në "Poli i Qëndrës".Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://www.bksh.al/details/444463/