Altheimer, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Altheimer, Arkansas
Anglisht : Altheimer
qytet
Vendndodhja
Altheimer, Arkansas is located in SHBA
Altheimer, Arkansas
Altheimer, Arkansas

Koordinatat: 34°19′19″V 91°50′46″P / 34.32194°V 91.84611°P / 34.32194; -91.84611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Jefferson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.6 km2
 •  tokësore 5.6 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 63 m (m.n.d.)
Popullsia 984 banorë (2010)
 •  aglomerati 100258 banorë
Dendësia 212.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 72004
Prefiksi 870
Koordinatat 34° 19′ 19″ Veri

91° 50′ 46″ Perëndim

Altheimer, Arkansas (Altheimer) është një qytet në qarkun Jeffersonshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Altheimer, Arkansas jetojnë 984 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 212.9 banor/km2 (541.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 5.6 km2 (2.2 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 63 m (207 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Altheimer, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale