Altus, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Altus, Arkansas
Anglisht : Altus
qytet
noform
Action from the 2013 Altus Grape Festival
Vendndodhja
Altus, Arkansas is located in SHBA
Altus, Arkansas
Altus, Arkansas

Koordinatat: 35°27′17″V 93°46′19″P / 35.45472°V 93.77194°P / 35.45472; -93.77194

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Franklin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.8 km2
 •  tokësore 4.8 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 817 banorë (2000)
Dendësia 170.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 72821
Prefiksi 479
Koordinatat 35° 27′ 17″ Veri

93° 46′ 19″ Perëndim

Altus, Arkansas (Altus) është një qytet në qarkun Franklinshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Altus, Arkansas jetojnë 817 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 170.2 banor/km2 (453.9 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 4.8 km2 (1.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 165 m (541 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Altus, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale