Alustante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alustante
Komunë
Stema_figuraBandera de Alustante.svg
Vendndodhja
Alustante is located in Spanjë
Alustante
Alustante

Koordinatat: 40°36′59″V 1°39′27″P / 40.61639°V 1.65750°P / 40.61639; -1.65750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku Señorío de Molina-Alto Tajo
Kryetari i Bashkisë Rosa Abel Muñoz Sánchez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.59 km2
Lartësia 1410 m (m.n.d.)
Popullsia 236 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alustantino-a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19320
Prefiksi 978
Koordinatat 40° 36′ 59″ Veri

1° 39′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alustante.com


Alustante është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Señorío de Molina-Alto Tajo, të provincës Guadalajara, në Komunitetin Castile-La Mancha. Alustante ka 236 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 93.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]