Amanda Kurtović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amanda Kurtović

Amanda Kurtović (lindi më 25 korrik 1991) është hendbolliste norvegjeze. Ajo luan në skuadrën Larvik HK dhe në kombëtaren e hendbollit për femra. Ajo është vajza e trajnerit kroatë i hendbollit Marinko Kurtović.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ ARNE HOLE. "I kveld skal Amanda banke farens fødeland". Aftenposten (në norvegjisht).