Ambasada e Kosovës në Bullgari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ambasada e Republikës së Kosovës në Sofje u hap me 18 janar 2010. Zyrat e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Sofje gjenden në Qendrën “Platinium”, në rrugën “Bacho Kiro” 28 në qendër të Sofjes, së bashku me Ambasadat e Finlandës, Norvegjisë, Estonisë, Irlandës dhe Afrikës së Jugut, vetëm 5 minuta ecje nga Këshilli i Ministrave, Presidenca dhe shumica e institucioneve vendore të Republikës së Bullgarisë. [1]

Orari Zyrtar i Punës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ambasada punon çdo ditë pune prej orës 9:00-17:00 (koha zyrtare në Republikën e Bullgarisë GMT +2) Puna me palë dhe çështjet konsullore trajtohen çdo ditë pune prej orës 11:00-14:00

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]