Ambatolampy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ambatolampy
Qytet
noform
Pamje nga Ambatolampy
Vendndodhja
Ambatolampy is located in Madagaskari
Ambatolampy
Ambatolampy

Koordinatat: 19°23′0″J 47°25′0″L / 19.38333°J 47.41667°L / -19.38333; 47.41667

Administrimi
Shteti Flamuri Madagaskari
Rajoni Vakinankaratra
Provinca Antananarivo
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 26.549 banorë
Koordinatat 19° 23′ 0″ Jug

47° 25′ 0″ Lindje

Ambatolampy është qytet në rajonin Vakinankaratra, Madagaskar. Sipas vitit 2005, qyteti ka pasur 26.549 banorë.