Amieva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amieva
Komunë
noform
View of Sames, the capital of this municipality.
Stema_figuraAmieva flag.svg
Vendndodhja
Amieva is located in Spanjë
Amieva
Amieva

Koordinatat: 43°14′V 5°4′P / 43.233°V 5.067°P / 43.233; -5.067

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Ángel García García
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 113.9 km2
Popullsia 837 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit amievense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33556 a 33558


Amieva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Komunitetin e Asturias. Amievapërfshinë një sipërfaqe prej 113.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Amieva – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale