Amina Shena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Amina Shena
Background information
Emri i lindjesAmina Shena
Lindi (1993-07-21) 21 korrik 1993 (30 vjeç)
Shqipëri, Tiranë
Modele
Vitet aktik2006-prezentë
Websitewww.aminashena.com

Biografia Amina Shena më 21 korrik të vitit 1993, në Tiranë modele mjaft e njohur në të gjith shqipërinë.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Amina Shena është fotomodele nga Tirana, kryeqyteti i Shqipërisë, ndërsa ka lindur më 21 korrik të vitit 1993 Amina ka vazhduar modelingun qe ne moshen 15 vjec ku u shpall dhe” Miss Queen of europe” gjithashtu “Miss fotozhenia “ Ka sfiluar dhe pozuar per firma te ndryshme brenda dhe jasht vendit kalendare ,reklama . Amina eshte e njohur gjithshtu dhe per ngjashmerin e saj me iconen e modes Marilyn Monroe .

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Instagram Facebook