Amir Hoxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Amir Hoxha është këngëtarë italian, kushëriri i Ana Oxes. Ka origjine shqiptare, tani jeton dhe punon në Itali. Lindi në 14 prill 1974Tiranë. Ai ka hyrë me sukses në tregun italian, me një CD të ri me titullin "Una cosa da poco".


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.