Amity, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Amity, Arkansas
Amity, Arkansas
qytet
Popullsia
 • Gjithsej723

Amity, Arkansas (Amity, Arkansas) është një qytet në qarkun Clarkshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Amity, Arkansas jetojnë 723 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 85.2 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 8.5 km2 dhe lartësi mbidetare prej 156 m (512 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Amity, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale