Amity Shlaes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Amity Shlaes ( /ʃls/;[1] lindur më 10 shtator 1960) është një kolumniste dhe autore amerikane që shkruan për politikën dhe ekonominë.[2] Shlaes është autore e katër librave, dhe aktualisht kryeson bordin e Calvin Coolidge Presidential Foundation.[2]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Amity Shlaes, Author, 'Coolidge'"
  2. ^ a b Barro, Josh (19 shtator 2014). "The New Conservative Love Affair With Canada". The New York Times (në anglisht).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]