Ampuero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ampuero
Komunë
Stema_figuraAmpuero Spain.svg
Vendndodhja
Ampuero is located in Spanjë
Ampuero
Ampuero

Koordinatat: 43°20′41″V 3°24′52″P / 43.34472°V 3.41444°P / 43.34472; -3.41444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Asón valley
Kryetari i Bashkisë María de las Nieves Abascal Gómez (2007)
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.34 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 4052 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39840
Koordinatat 43° 20′ 41″ Veri

3° 24′ 52″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ampuero.es


Ampuero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Asón valley, të provincës Cantabria, në Komunitetin Cantabria. Ampuero ka 4052 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]