Anastasia Kvitko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Anastasia Kvitko (Rusisht: Анастасия Квитко; lindi më 25 nëntor 1994)[1] është modele magjepëse dhe ndërmarrëse ruse.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kvitko lindi në Kaliningrad, Rusi. Në moshën 17 vjeçare ajo u bë modele. Për shkak fotove të saj të modelimit, Kvitko ka 8.6 milionë ndjekësa në Instagram dhe quhet si Kim Kardashian i Rusisë.[2]

Në fund të vitit 2016, Kvitko ishte rradhitur vendin e tretë si “femra më e bukur në Rusi” nga revista Maxim (pas Vera Brezhneva dhe Glukozës)[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Модель из Калининграда покорила Интернет своими белфи" (në rusisht). freekaliningrad.ru. 4 prill 2016. Marrë më 2016-10-05.
  2. ^ "The Russian Kim Kardashian Is Back with a Jaw-Dropping New Video". maxim.com (në anglisht). 10 qershor 2017. Marrë më 20 gusht 2017.
  3. ^ "Glamorous blonde popstar beats oil tycoon's wife and Kim Kardashian lookalike to be crowned Russia's most beautiful woman" (në anglisht). Daily Mail. 11 janar 2017. Marrë më 2017-01-25.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]