Anatoli Isajev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Anatoli Isayev
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAnatoli Konstantinovich Isayev
Datëlindja14 Korrik 1932(1932-07-14)
VendlindjaMoska, Rusia
Data e vdekjes10 Korrik 2016 (83 vjeç)
VendvdekjaMoska, Rusia
PozicioniSulmues
Karriera rinore
1949-1951Salyut Moscow
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
1952-1953VVS Moscow4(1)
1953-1962FC Spartak Moscow159(54)
1963-1964FC Shinnik Yaroslavl53(15)
Kombëtarja
1955-1957BRSS16(6)
Skuadra të menaxhuara
1965-1967FC Spartak Moscow (skuadra rinore)
1967-1972FC Spartak Moscow (asistent)
1973FC Spartak Moscow (skuadra rinore)
1974FC Ararat Yerevan (asistent)
1975-1976FC Spartak Moscow (skuadra rinore)
1977FC Spartak Moscow (asistent)
1976-1989BRSS U-17 (asistent)
1980-1984Tekstilshchik Ivanovo
1985-1987FC Rotor Volgograd
1987-1988Tekstilshchik Ivanovo
1989-1991Geolog Tyumen
1990Skuadra olimpike irakiane
1990-1991Skuadra olimpike e BRSS-së
1992-1993Rusia U-21
1992-1994FC Rotor Volgograd
1996-1997Geolog Tyumen (asistent)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Anatoli Konstantinovich Isayev (Rusisht: Анатолий Константинович Исаев; 14 korrik 1932 - 10 korrik 2016) ishte futbollist dhe trajner rus.[1]

Karriera ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 21 gusht 1955, Anatoli morri luajti për BRSS në ndeshjen miqësore kundër Gjermanisë Perëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ УМЕР АНАТОЛИЙ ИСАЕВ Arkivuar 10 korrik 2016 tek Wayback Machine (Rusisht)