Anchuras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anchuras
Komunë
noform
Ciudad Real Province with the enclave of Anchuras on the west
Stema_figura
Vendndodhja
Anchuras is located in Spanjë
Anchuras
Anchuras

Koordinatat: 39°29′V 4°50′P / 39.483°V 4.833°P / 39.483; -4.833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku La Jara
Kryetari i Bashkisë Santiago Martín Campos (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 231.05 km2
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Popullsia 342 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Anchureño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13117


Anchuras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Jara, të provincës Ciudad Real, në Komunitetin Castile-La Mancha. Anchuras ka 342 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 231.05 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]