Anders Johansson (trajner i futbollit)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Anders Johansson
Anders Johansson.jpg
Të dhënat vetjake
Datëlindja1967
VendlindjaSollentuna, Suedi
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
AFC Eskilstuna (asistent)
Skuadra të menaxhuara
Edsbergs IF
IFK Täby FK
Bollstanäs SK
Väsby IK
2000–2002Älvsjö AIK
2003–2005Malmö FF Dam
2006–2007Malmö FF (asistent)
2008–2009Djurgårdens IF (për femra)
2010–Djurgårdens IF (asistent)
2013Djurgårdens IF (trajner kujdestar)
2017–AFC Eskilstuna (asistent)

Anders Johansson (lindi më 1967) është trajnerë suedezë i cili ishte trajnerë i përkohshëm në skuadrën Djurgårdens IF nga 26 prill deri më 15 maj 2013 së bashku me Martin Sundgren pasi që trajneri i kaluar Magnus Pehrsson dha dorëheqje.[1]

Meqenëse Johansson dhe Sundgren ishin vetëm zgjidhje të përkohshme në postin e trajnerit në Djurgården, udhëheqja e klubit kërkoi një emër të ri, dhe më 15 maj, kampioni norvegjez Per Mathias Høgmo u paraqit si trajneri i ri i sezonit.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Djurgårdsledare avgår efter hot, svenskfotboll.se, 26 prill 2013.
  2. ^ Nya Norgespåret kan bli Djurgårdens nya tränare Arkivuar 25 qershor 2013 tek Wayback Machine, fotbolldirekt.se, 15 maj 2013.