Andosilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andosilla
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Andosilla is located in Spanjë
Andosilla
Andosilla

Koordinatat: 42°22′59″V 1°40′0″P / 42.38306°V 1.66667°P / 42.38306; -1.66667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Ribera del Alto Ebro
Kryetari i Bashkisë Juan Enrique Sanzo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.51 km2
Lartësia 306 m (m.n.d.)
Popullsia 2996 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Estella
Vendasit Andolenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31261
Koordinatat 42° 22′ 59″ Veri

1° 40′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.arnedo.com


Andosilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera del Alto Ebro, të provincës Navarre, në Navarre. Andosilla ka 2996 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]