Andra Pradesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Andra Pradesh në Indi

Andra Pradesh është shtet juglindor i Indisë me popullësi rreth 84.5 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Haiderabad.[1]

Burime[redakto | përpunoni burim]