Andra Pradesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Andra Pradesh në Indi

Andra Pradesh është shtet juglindor i Indisë me popullësi rreth 84.5 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Haiderabad.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Andra Pradesh". Arkivuar nga origjinali më 3 gusht 2017. Marrë më 22 dhjetor 2012. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)