Andratx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andratx
Komunë dhe qytezë
noform
Town of Andratx
Vendndodhja
Andratx is located in Spanjë
Andratx
Andratx

Koordinatat: 39°34′15″V 2°25′17″L / 39.57083°V 2.42139°L / 39.57083; 2.42139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Isabel Alemany Moyá
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.46 km2
Popullsia 11685 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 34′ 15″ Veri

2° 25′ 17″ Lindje


Andratx është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Andratx ka 11685 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 81.46 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Andratx – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale