Andrea Conti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andrea Conti
Andrea Conti 01.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëAndrea Conti
Data e lindjes (1994-03-02) 2 Mars 1994 (27 vjeç)
Vendi i lindjesLecco, Itali
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniMbrojtës anësor
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Karriera në rini
2003–2013[1]Atalanta
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2017Atalanta47(10)
2013–2014Perugia (huazim)16(0)
2014–2015Virtus Lanciano (huazim)24(0)
2017–Milan37(0)
Ekipi kombëtar
2010–2011Italia U179(0)
2011Italia U181(0)
2014Italia U203(0)
2017-Italia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 27 Qershor 2019.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 24 Qershor 2017

Andrea Conti (lindur më 2 Mars 1994) është një futbollist italian i cili luan si mbrojtës anësor në Serie A per klubin AC Milan.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]