Andrei Drenov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Andrei Drenov është diplomat rus, i cili gjatë vitit 2007 ishte shef i Zyrës ruse në Kosovë.

Drenovi mbi zgjidhjen e statusit të Kosovës ka thënë: ne jemi të gatshëm për çdo lloj kompromisi që është i pranueshëm për shqiptarët dhe serbët, por ndryshimi i kufijve pa pasur pëlqimin e të dyjave palëve është i papranueshëm për ne, madje as Këshilli i Sigurimit nuk ka të drejtë të bëjë diçka të tillë.[1]

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ RTK Lajmet


Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.